FAQ – Często zadawane pytania

W tym miejscu zebraliśmy dla Was często zadawane pytania przez naszych Gości.

Oczywiście zawsze możecie zadzwonić (501 069 303) i popytać 🙂

 

Jak wygląda sytuacja kiedy w trakcie przyjęcia pada deszcz ?
To pytanie pojawia się w zasadzie przy każdej rozmowie. Jak pada, to bawimy się w środku. Opady deszczu, które występują w sezonie letnim mają najczęściej charakter krótkookresowy.
Celowo nie robiliśmy zadaszenia nad tarasem, aby nie psuć prostej bryły tradycyjnej stodoły, a nasi Goście cenią sobie możliwość tańczenia i spędzania czasu pod gołym niebem patrząc na gwiazdy 🙂 Zawsze też istnieje możliwość dostawienia namiotu/zadaszenia na tarasie.

 

Jakie są wymiary stołów?
Nasze stoły mają wymiary 200 cm x 90 cm, a przy każdym z nich  zmieści się maksymalnie 8 osób. Nasze stoły wykonane są ze starego drewna, które zyskało drugie życie. Mają one piękną barwę i strukturę, dzięki czemu nie musicie zakrywać ich obrusem 🙂

 

Jak duża jest stodoła?
Nasza stodoła ma wymiary 8 na 20 metrów, co daje powierzchnię 160 m2.

 

Czy za ślub plenerowy są jakieś opłaty?
My nie pobieramy dodatkowych opłat za organizację ślubu plenerowego. Kwestie formalne młodzi załatwiają z urzędnikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Jabłonnie, lub osobami, które prowadzą ceremonię ślubu humanistycznego.

 

Czy posiadamy miejsca noclegowe?
Przygotowaliśmy pokój z łazienką dla Pary Młodej, który znajduje się w wyremontowanym budynku obory. W tym samym budynku w “chillout roomie” jest rozkładana kanapa dla kolejnych dwóch osób.
Wasi Goście mogą spać w hotelu Ola lub Dworek Jabłonna które znajduje się w odległości 3-5 kilometrów od Siedliska i dysponuje dużą bazą  noclegową.
Zapraszamy też do naszego obiektu Lublin Residence w Lublinie, w którym znajdziecie Państwo dwa luksusowe apartamenty, łącznie dla 8 osób.
Większość naszych gości korzysta z lubelskiej oferty hotelowej.

 

Jaki catering wybrać?
My polecamy Pogotowie Cateringowe, z którym od dawna współpracujemy, a nasi goście bardzo sobie chwalą jedzenie, jak również obsługę.

 

Z jakim wyprzedzeniem należy rezerwować termin?
Im wcześniej zarezerwujecie, tym większa swoboda w wyborze dogodnego dla Was terminu. Jeżeli macie jakiś termin, na którym szczególnie Wam zależy – nie zwlekajcie.

 

Jak wygląda rezerwacja terminu?
Potwierdzeniem rezerwacji terminu jest podpisanie umowy i wpłata zaliczki. Wtedy termin jest Wasz! Mamy otwarty system rezerwacji i możemy zrobić tymczasową rezerwację, ale tylko na parę dni.

 

Czy jest minimalna ilość gości?
Nie, zapraszamy na wesela małe i duże 🙂

 

Czy pomagacie w wyborze dekoratorów, czy DJ?
Polecanych przez nad wykonawców znajdziecie w zakładce “polecamy”.

 

Na ile aut jest parking?
Łącznie dla ok 40 samochodów, część z nich za bramą, a część wzdłuż ogrodzenia. Istnieje możliwość zostawienia samochodu i odebrania go dzień później.

 

Czy można palić świeczki w Stodole?
Można, ale z racji na wszechobecne drewno prosimy o szczególną uwagę i palenie ich w szklanych świecznikach, które okrywają świecę po bokach.

 

Czy autokar dojedzie na miejsce?
Dojedzie, ale nie będzie miał wygodnego miejsca żeby wykręcić i będzie musiał wyjechać drogą gruntową. Takie sytuacje miały miejsce i nie było problemu, jednak my polecamy wybór mniejszych busów.

 

Czy jest sejf?
Tak, przygotowaliśmy dla Was sejf z programowalnym kodem abyście mogli bezpiecznie trzymać wartościowe rzeczy.

 

Czy jest bezpiecznie?
Oczywiście, okolica jest bardzo spokojna.  Podczas organizowanych imprez, Siedlisko jest wynajmowane na wyłączność, więc jesteście tylko we własnym gronie.

 

Jak wygląda sytuacja z owadami?
W Siedlisku robimy oprysk przeciwko komarom i meszkom i nie mieliśmy uwag od Gości, że owady przeszkadzały. Prosimy jednak pamiętać, że znajdujemy się na wsi, otoczeni lasem, polami i natura czasami może spłatać figla w postaci nieproszonych gości. (owadów)

 

Czy obiekt jest klimatyzowany?
Nasz obiekt znajduje się pod lasem, otoczony drzewami. Sama stodoła ma pięć ogromnych wrót, które można otworzyć na oścież. W takich warunkach, nawet w upalne dni klimatyzacja nie jest potrzebna. Przytoczymy komentarz jednego z naszych Gości: “Świetny klimat wieczorem i przyjemny chłód w gorący dzień. “

 

Jak dojechać do Siedliska ?
Do  Siedliska prowadzi droga gminna, początkowo asfaltowa,  potem utwardzona, a przez ostatni kilometr kamienna. Droga ta jest  przejezdna samochodem osobowym przez cały sezon. Urokiem Siedliska jest to, że znajdujemy się na uboczu, a nie przy głównej drodze komunikacyjnej. Ostatni odcinek drogi prosimy jechać powoli i uważnie i wykorzystać te parę minut na przeniesienie się do innej rzeczywistości 🙂 Prosimy też o wyczulenie Gości jakie są warunki dojazdu.

 

Czy jest gwarancja ceny?
Ceny gwarantujemy, inflacji już nie 🙂 Zawieramy umowę, w której znajduje się zapis o możliwej indeksacji czynszu o wskaźnik inflacji wg oficjalnych danych znajdujących się w Monitorze Polskim. Chcąc zapewnić Wam spokój ducha związany z potencjalnym znaczącym wzrostem kosztów – określamy maksymalny pułap korekty nawet jakby inflacja była wyższa.

 

Czy można mieć własnego kucharza?
Tak, w Siedlisku macie się czuć swobodnie dlatego nic Wam nie narzucamy. Polecamy Pogotowie Cateringowe, bo nasza współpraca z nimi zawsze przebiegała wzorowo i mieliśmy same pozytywne opinie dotyczące jakości posiłków i obsługi. Dodatkowym atutem jest to, że znają obiekt.

 

Czy można/należy ustawić nagrzewnice /źródło ciepła w Stodole?
Oczywiście, że można, ale w sezonie z naszych doświadczeń, nie ma takiej potrzeby.